Klientų aptarnavimas:   info@atletokunas.lt     +37062247191

Kreatino Hidrochloridas ar Kreatino Monohidratas?

Kreatino Hidrochloridas ar Kreatino Monohidratas?
2018 vasario 26 Atleto kūnas
Kategorijoje Papildai

Kreatino Hidrochloridas ar Kreatino Monohidratas?

Ko gero labiausiai vartojama iš kreatino formų  išlieka kreatino monohidratas. To priežastis yra jog šis produktas yra ganėtinai pigus, bei labai gerai ištirtas mokslinių tyrimų. Tačiau kreatino formų yra labai įvairių: jau minėtas kreatino monohidratas, kre-alkalinas, kreatino hidrochloridas, kreatino nitratas, magnio kretino čelatas, kreatino malatas, kreatino alfa-ketoglutaratas, kreatino gliukonatas, kreatino etilo esteris (CEE), kreatino piruvatas, kreatino citratas. Daug įvairių skambių pavadinimų, ar ne? Tačiau šiuo straipsniu norėtume atkreipti jūsų dėmesį į vieną iš jų – Kreatino Hidrochloridą (HCL). Nors ši kaip ir kitos paminėtos kreatino formos atsidaro gerokai vėliau nei kreatino monohidratas, bei dėl šios priežasties yra gerokai mažiau ištirtos, tačiau būtent kreatino HCL populiarumas įgauna pagreitį sportininkų gretose dėl savo kai kurių pranašumų prieš kreatino monohidratą.

Pranašumai:

Kreatino hidrochloridas sukuriamas prie kreatino prijungus hidrochloridą ir taip padidinant jo rūgštingumą. To pasėkoje jis įgauna tam tikrų savybių kurių neturi monohidratas:

1. Lengvesnis tirpumas. Vandeninis tirpumas apibūdina kaip gerai kreatinas tirpsta ir absorbuojasi. Apačioje pateikti skirtingų kreatino formų santykiniai tirpumo rodikliai. Kuo aukštesnis rodiklis tuo geresnis tirpumas:

Kreatino monohidratas: 1.0

Kreatino citratas: 2.8

Kreatino piruvatas: 5.9

Mikrolizuotas kreatinas: 0.9

Kreatino HCI: 39.3

Kreatino Hidrocloridas stipriai lenkia kitas kreatino formos tirpumo dėl savo žemo pH ir aukšto rūgštingumo.

2. Geresnis pasisavinimas. Dėl tos pačios priežasties – žemo pH, kreatino hidrochloridas yra greičiau ir efektyviau pasisavinamas, nei kreatino monohidratas. Geresnis lastelių pralaidumas parodo kaip gerai kreatinas kerta žarnyno barjerą. Kai kurios kreatino formos turi prastą pralaidumą, kas reiškia jog didelė dalis suvartojamo kiekio nėra įsisavinimą ir pasišalina su šlapimu. Kreatino hidrochloridas turi viena iš geriausių pasisavinimo reitingų iš visų rinkoje esančių kreatino formų. Tyrimai teigia, jog kreatino HCL pasisavina 60% geriau, nei kreatino monohidratas.

3. Mažesnis vandens sulaikymas. Labai svarbu atkreipti dėmesį į kreatino ir vandens sąryšį. Kadangi kitos kreatino formos reikalauja daugiau vandens, kad būtų įsisavintos, natūralu, kad tai sukelia pašalinių pojūčių. Dėl didelio vandens poreikio ir vartojimo žmogus gali patirti sunkumą skrandyje, bei didesnį vandens užlaikymą po oda (ne raumenų ląstelėse). Palyginimui pateikti kiekiai reikalingi vandens kreatino monohidratui ir HCL įsisavinti:

5 gramų kreatino monohidrato dozei reikalingas apytiksliai 625ml vandens kiekis maksimaliam įsisavinimui.

5 gramų kreatino hidrochlorido dozei reikalingas tik 10ml kiekis maksimaliam įsisavinimui.

Nereikia užkrovos fazių ir pertraukų vartojant. Toks kreatino monohidrato vartojimas kelia kontraversiją sportininkų grėtuose. Vieni renkasi vartoti užkrovos fazėmis, kada savaitę į dieną vartojama dideliais kiekiais (15-25 g) ir kelias savaites seka palaikymo faze kada vartojama įprasta dozė. Kiti kreatino monohidratą vartoja pastoviomis 5-10g per dieną dozėmis. Pirmasis variantas duoda greitesni rezultatą, tačiau taip pat gali paskatinti neigiamą kreatino poveikį (pykinimą, viduriavimą). O antrasis vartojimo būdas duoda tą patį rezultatą tačiau po ilgesnio laiko. Tačiau kreatino HCL nekelia šios dilemos. Dėl gero pasisavinimo ši kreatino forma duoda rezultatą iškart todėl nėra poreikio daryti užkrovos fazių ar pertraukų.

Minusai:

1. Kaina. Visuose atsiliepimuose ir straipsniuose apie kreatino HCL akcentuojamas tik vienas jo minusas – kaina. Teigiama, kad nors ir kreatino HCL įsisavinamas 60% geriau nei monohidratas ir jo reikia mažiau, tačiau dėl didesnės jo kainos vartoti monohidratą gaunasi santykinai pigiau. Bet daugelis tokių pareiškimų apie didelę HCL kaina yra pasenę. Turime omeny tai, jog ankščiau kreatino HCL kaina stipriai skyrėsi nuo monohidrato, nes jo gamybos metodai buvo neišdirbti ir mažai papildų gamintojų ji gamino. Tačiau šiuo metu kreatino monohidrato pasiūla stipriai išaugo kas leidžia ji pardavinėti pigiau. Mūsų parduotuvėje galite rasti kreatino HCL kurio kaina menkai skiriasi nuo kreatino monohidrato.

2. Mažai ilgalaikių mokslinių tyrimų. Kreatinas yra kone geriausiai ištirtas sporto papildas aplamai, tačiau tyrimuose buvo naudojama seniausia jo forma – kreatino monohidratas. Kitos kreatino formos yra palyginus naujos todėl joms nėra atlikta ilgalaikių tyrimų. Bet nors ir tyrimai nebuvo atlikti su konkrečiomis naujomis kreatino formomis tyrimų rezultatai tačiau naujos kreatino formos tėra tik to pačio kreatino monohidrato nauji apdorojimo ar jungimo su kitomis medžiagomis rezultatai.

Apibrendinant visus kreatino HCL aspektus:

  • Geriau pasisavina.
  • Neužlaiko vandens.
  • Lengviau virškinasi
  • Nereikia užkrovos fazių
  • Puikiai tinka tiems kurie patiria šalutinių efektų vartojant kreatino monohidratą
  • Kai kurių gamintojų kreatino HCL produktai ženkliai brangesni nei kreatino monohidrato produktai

Ačiū, kad skaitėte ir jei susidomėjote galima kreatino hidrochlorido nauda siūlome apžiūrėti mūsų parduotuvėje parduodamus produktus. Peržiūrėti visus turimus kretino produktus galite paspaudę ant šios nuorodos: Kreatino produktai

Komentarų (0)

Palikti atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*